Właściwości białej herbaty
Biała herbata uprawiana jest na polach w Chinach. Od innych dostępnych na rynku wyróżnia się tym, że liście zbierane są na bardzo wczesnym etapie – jeszcze wtedy, gdy przybierają postać pąków. Skąd wzięła się nazwa? Otóż pąki te pokryte są białym meszkiem. Przez wiele osób nazywana jest królową wśród herbat. Powodem jest nie tylko cena, ale również dobroczynne właściwości, które ze sobą niesie.
Przedstawiamy dobroczynne właściwości białej herbaty
Na początku należy zaznaczyć, że biała herbata jest jednym z najszlachetniejszych i najdelikatniejszych naparów. Oprócz tego, że wykazuje działanie przeciwzapalne, ma również właściwości przeciwgrzybicze. Szeroką ofertę zarówno klasycznych, jak i tradycyjnych białych herbat oferuje sklep internetowy. Wracając jednak do dobroczynnych właściwości tego naparu, jest to możliwe dzięki temu, że:
- obfituje w witaminę C,
- wzmacnia układ odpornościowy,
- obfituje w mangan, fluor i niacynę,
- odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie mózgu,
- wspiera układ nerwowy.
Po białą herbatę niezwykle chętnie sięgają również osoby pragnące zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Dzięki zawartym w niej związkach chroni bowiem organizm przed gromadzeniem się tkanki tłuszczowej. Dodatkowo perfekcyjnie radzi sobie ze spalaniem tkanki tłuszczowej. Biała herbata perfekcyjnie poradzi sobie również z nadmiarem toksyn w organizmie. Nie zapominajmy jednak o tym, że gubienie kilogramów możliwe będzie tylko i wyłącznie dzięki zdrowej i zbilansowanej diecie, a także deficytowi kalorycznemu.
Zaparzanie ma znaczenie
Aby z białej herbaty wydobyć wszystko to, co najlepsze należy pamiętać jednak o prawidłowym zaparzaniu. Niezwykle ważne jest stosowanie się do wskazówek producenta (o ile takowe widnieją na opakowaniu) lub zdecydować się na klasyczne zaparzanie. Otóż biała herbata powinna być parzona od około 2 do 5 minut. Ponadto warto pamiętać o tym, że jedne listki mogą być zalewane nawet kilkakrotnie. Kluczowa jest tu również temperatura wody – około 80 stopni Celsjusza.