Jak wygląda pierwsza wizyta u psychiatry?

Psychiatra jest lekarzem medycyny, który ukończył studia lekarskie oraz specjalizację z zakresu psychiatrii. Posiada on uprawnienia do wystawiania recept, a także zwolnień lekarskich czy skierowań do szpitala. 

Zastanawiasz się, jak wygląda pierwsza wizyta u psychiatry? Otóż jest to przede wszystkim rozmowa, mająca na celu lepsze poznanie pacjenta. Dlaczego więc często budzi obawy i niepokój? Zwykle wywołane jest to krążącymi mitami. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale niektóre zaburzenia psychiczne mogą być objawem chorób somatycznych.

To właśnie dlatego tak ważny jest szczegółowy wywiad, dzięki któremu możliwe będzie zdobycie, jak największej ilości informacji na temat przebytych chorób, ogólnego stanu zdrowia, a także wszelkich problemów ze zdrowiem fizycznym. Specjaliści z MentalPath są w stanie pomóc praktycznie w każdej dolegliwości, która związana jest ze zdrowiem psychicznym.

 Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że zaburzenia w dużej mierze zależą od czynników środowiskowych, a także wielu aspektów związanych z życiem rodzinnym i zawodowym. Istotne mogą okazać się również szczegóły z przeszłości (wówczas wymagany jest tzw. powrót do przeszłości). 

Kiedy należy udać się do psychiatry? Z pomocy tego specjalisty należy skorzystać w kilku przypadkach, jak np. utrzymujące się kłopoty ze snem, obniżony nastrój czy nadmierne uczucie smutku lub apatii, chaotyczność w działaniu i myśleniu, natłok myśli, utrudniające codzienne życie myśli i fobie, objawy zaburzeń sprawności intelektualnej lub objawy psychosomatyczne.

Czytaj też:  Krztusiec u dzieci - najczęstsze powikłania

Może Ci się również spodoba