Rozjaśnianie włosów rumiankiem – co warto wiedzieć na temat tej metody?

Rozjaśnianie włosów rumiankiem to dość popularna metoda, zwłaszcza wśród miłośników naturalnych rozwiązań. Przed jej zastosowaniem, dobrze byłoby się czegoś na temat rozjaśniania włosów w ten sposób dowiedzieć. Przede wszystkim, warto dowiedzieć się, w jaki sposób zastosować tę metodę w praktyce. Należałoby także wiedzieć, komu rozjaśnianie włosów rumiankiem ma szansę pomóc i jakich efektów można się spodziewać.

Jak rozjaśniać włosy rumiankiem?

Rumianek lekarski to jedno z najpopularniejszych ziół rosnących w Polsce. Jest powszechnie wykorzystywane nie tylko w ziołolecznictwie, ale również w kosmetyce. Nic więc dziwnego, że uwagę zwróciły właściwości rozjaśniające rumianku. Do przygotowania płukanki rozjaśniającej do włosów, będą potrzebne następujące składniki:

  • 4 łyżki suszonych kwiatów rumianku
  • łyżka miodu
  • łyżka soku z cytryny
  • 500 ml wrzątku.

Przygotowanie takiej domowej płukanki rozjaśniającej kosmyki jest banalnie proste. Najpierw należy zalać wrzątkiem suszone kwiaty rumianku lekarskiego. Później do mikstury należy dodać miód i sok z cytryny. Płukanka rumiankowa powinna być stosowana po każdym myciu włosów przez co najmniej kilka tygodni. Po upływie tego czasu, powinny być widoczne efekty. Nie należy jednak spodziewać się tego, że taka naturalna metoda pozwala na rozjaśnienie włosów o kilka tonów. Może się również zdarzyć, że pomimo regularnego stosowania, rumiankowa płukanka po prostu nie wpłynie na odcień włosów. Wszystko zależy bowiem od indywidualnego przypadku. Wówczas nie pozostaje nic innego jak skorzystać z innych metod rozjaśniania włosów.

Jakie efekty można uzyskać i u kogo się one pojawią?

Jak już zaznaczono na wstępie, rozjaśnianie włosów rumiankiem nie sprawdzi się u każdego. Jest to metoda dedykowana przede wszystkim naturalnym blondynkom. O jej stosowanie mogą pokusić się jasne, jak i ciemne blondynki. Niestety, rumianek lekarski raczej nie pomoże osobom, które posiadają włosy w kolorze ciemnego brązu bądź czerni. Trzeba liczyć się z tym, że rezultaty rozjaśniania rumiankiem będą raczej subtelne. Włosy mogą zyskać przede wszystkim piękne, miodowe refleksy. Najlepiej byłoby wykorzystywać tę naturalną metodę rozjaśniania kosmyków latem. Warto decydować się na regularne spacery w słońcu. Kąpiele słoneczne znacząco zwiększą efektywność naturalnej płukanki. Posiadaczki włosów nadmiernie przesuszonych powinny jednak pamiętać o zachowaniu umiaru. Zbyt długie przebywanie na słońcu może bowiem przyczynić się zmatowienia kosmyków, a tego żadna kobieta by chyba nie chciała.

Możesz również polubić…