Sezonowe przesuszenia skóry

Chociaż bardzo często zupełnie nie zdajemy sobie z tego sprawy, to niektóre typy skóry są szczególnie podatne na zmieniające się pory roku. Teorię tę szczególnie odczują posiadaczki skóry suchej, ponieważ charakteryzuje się zmniejszoną odpornością bariery ochronnej. Przez to zarówno promieniowanie słoneczne, jak i wiatr czy deszcz widocznie odbiją się na jej stanie. Nie oznacza to jednak, że zarówno zimą, jak i latem posiadaczki i posiadacze przesuszonej skóry mogą stosować te same produkty kosmetyczne. Latem formuły powinny być nieco lżejsze, ale w dalszym ciągu mocno nawilżające, a zimą działanie powinno być ultra-nawilżające i regenerujące. Uniwersalną alternatywą dedykowaną dla całej rodziny mogą być dermokosmetyki, które skomponowane zostały w taki sposób, aby mogły korzystać z nich również osoby posiadające skórę bardzo suchą, atopową lub alergiczną. To możliwe dzięki temu, że produkty są przebadane dermatologicznie i wykazują delikatne, ale skuteczne działanie.

Przesuszona i sucha skóra

Przyjęło się, że dla skór suchych i przesuszonych lato i zima są sezonami prawdziwej próby, a wiosna i jesień okresami dedykowanymi do naprawy wyrządzonych szkód i przygotowania się na kolejny sezon. Odpowiednio dobrana pielęgnacja jest w stanie sprawić, że stan skóry przez cały będzie zadowalający, a suche skórki, uczucie pieczenia czy swędzenia odejdzie raz na zawsze w zapomnienie. Warto jednak zastanowić się i odpowiedzieć na pytanie o to, jakie są najczęstsze przyczyny suchej skóry (bez względu na porę roku). Oto i one:

  • niewłaściwie dobrana pielęgnacja,
  • uwarunkowania genetyczne,
  • schorzenia dermatologiczne,
  • starzenie się skóry,
  • zbyt długie kąpiele połączone z nieodpowiednimi produktami.

Na szczególną uwagę zasługuje też fakt, że zarówno sezonowe przesuszenia skóry, jak i nieustanna suchość skóry prowadzą nie tylko do pogorszenia stanu skóry, ale też znacznie szybszego starzenia się skóry i pojawienia się pierwszych zmarszczek. Nieprzypadkowo mówi się więc, że niewłaściwa pielęgnacja odbija się na wyglądzie skóry i naszym samopoczuciu. Prawdopodobnie nikt nieświadomie nie chciałby dodawać sobie lat i sprawiać, że wizualna metryka będzie wyższa od tej, która jest w rzeczywistości. Właściwe nawilżanie i stosowanie delikatnych produktów pielęgnujących sprawia, że skóra będzie lśniąca, pełna blasku, jędrna i elastyczna. Przemyślana i dopasowana do obecnych potrzeb skóry ma ogromną moc sprawczą – nie tylko w kwestiach wizualnych, ale również komfortu i samopoczucia.

Możesz również polubić…