Dieta hashimoto w przewlekłym zapaleniu tarczycy

Szybkie tempo współczesnego życia, stres, brak czasu na odpoczynek, przyczyniają się do powstawania chorób o podłożu immunologicznym. Przewlekłe zapalenie tarczycy stanowi jeden z wielu powikłań niezdrowego stylu życia. Alternatywą dla powrotu do zdrowia i równowagi jest dieta hashimoto, zawierająca w sobie kilka prostych elementów:

  • Zbilansowaną podaż tłuszczy i białek
  • Codzienne porcje warzyw i owoców
  • Składniki obfite w łatwo przyswajalne żelazo
  • Odpowiedni stosunek węglowodanów do masy ciała pacjenta

Jak powinna wyglądać dieta przy hashimoto

Dieta hashimoto oraz jej dobroczynne właściwości dla zdrowia tarczycy

Zapalenie tarczycy przyczynia się do ciągłego zmęczenia i senności, wzrostu masy ciała, wypadania włosów, braku chęci do wykonywania codziennych aktywności. Dieta przeciwzapalna ma na celu doprowadzenie, funkcjonowania tarczycy do stanu równowagi oraz złagodzenia niepożądanych efektów wynikających z hashimoto. Badania pokazują, pozytywne wyniki dla osób stosujących się do zaleceń diety. Oprócz odwrócenia negatywnych skutków choroby, dodatkowo pacjenci zyskują więcej energii, większą sprawność fizyczną oraz zmniejszenie problemów gastrycznych, co stanowi naturalną konsekwencję zdrowego odżywiania.

Dodatkowe czynniki wpływające na remisję choroby

Dieta hashimoto, stosowana w połączeniu z umiarkowaną aktywnością fizyczną, odpowiednio długim czasem przeznaczonym na wypoczynek i sen, uzupełnieniem odpowiednich ilości wody w ciągu dnia, zwiększa szansę wyzdrowienia o 100%. Specjaliści proponują zwolnienie tempa życia, spędzanie czasu w gronie najbliższych, oraz aktywność na świeżym powietrzu i w otoczeniu natury. Należy pamiętać, że choroba została wywołana niezdrowym stylem życia. Wobec tego jeden z głównych celów leczenia, stanowi wprowadzenie harmonii w naszym życiu oraz wyciszenie odpowiedzi układu odpornościowego. W niektórych przypadkach słusznym krokiem jest stosowanie leków lub hormonów usprawniających pracę tarczycy.

Sprawdź również:

Długoterminowe skutki stosowania diety hashimoto

Przeznaczeniem tego sposobu odżywiania jest pomoc osobą z przewlekłym zapaleniem tarczycy. Dobroczynne właściwości przyczyniają się również do zapobiegania nawrotom tej choroby oraz do poprawy ogólnego dobrostanu zdrowia. Warto się zastanowić nad wcieleniem zdrowej diety na stałe i tym samym zapewnić sobie wyższą jakość życia, dłuższą sprawność intelektualną oraz fizyczną. Może się okazać, że zmiany wprowadzone w wyniku choroby, na zawsze odmienią nasze podejście do dbania o zdrowy styl życia.

Możesz również polubić…