Jak przyspieszyć porost włosów?

Nie jest tajemnicą, że marzeniem niemal każdej przedstawicielki płci pięknej jest posiadanie długich i gęstych włosów. Mimo że olbrzymią rolę odgrywają tu uwarunkowania genetyczne, to matce naturze można pomóc. Jakie są sprawdzone sposoby na przyspieszenie wzrostu włosów? 

Jak wpłynąć na porost włosów?

Wbrew pozorom genetyka to nie jedyna przyczyna, która odpowiedzialna jest za spowolnione tempo wzrostu kosmyków. Nie sposób nie wspomnieć jednak o nieodpowiedniej diecie, nadmiernym stresie, szybkim tempie życia, a także wszelkim zmianom hormonalnym zachodzącym w organizmie. Całe szczęście okazuje się, że aby włosy szybciej rosły wystarczy delikatnie zmienić styl życia,  a także regularnie stosować sprawdzone i skuteczne produkty. O ty, co jeść, aby mieć piękne włosy, pisaliśmy tutaj

Niewiele osób pamięta o tym, że gdy nasze włosy są matowe, płaski i pozbawione witalności przyspieszenie wzrostu nie będzie możliwe. Dobra kondycja włosów to podstawa! Sytuacja wygląda niemal identycznie w kwestii nadmiernego wypadania włosów. Szukasz skutecznych sposobów na wypadanie włosów? Koniecznie zajrzyj tutaj. Przypominamy jednocześnie o tym, jak ważne w walce z tym problemem jest stosowanie dermokosmetyków. Szeroką gamę produktów posiada w ofercie Ducray.

Z pomocą przyjdą także domowe sposoby, które pokochały jeszcze nasze babcie. Warto mieć na uwadze fakt, że cykl wzrostu włosa jest jasno sprecyzowany i określany przez 3 fazy: fazę anagenu, katagenu i telogenu. Olbrzymią popularnością cieszy się olejowanie skupione przede wszystkim na stosowaniu olejku rycynowego i oleju kokosowego. Co więcej, nawilżanie od zewnątrz może okazać się niewystarczające. Suplementacja, czyli dbanie od środka to klucz do pięknej i sprężystej fryzury.

Możesz również polubić…