Co powoduje zaczerwienienia na twarzy?
Zaczerwienienia na twarzy to problem, z którym zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Co więcej, mogą pojawić się bez względu na typ skóry. To właśnie dlatego tak ważne jest, aby dokładnie przyjrzeć się i zidentyfikować czynnik, który wywołuje ten problem skórny. A przyczyn pojawienia się zaczerwienień na twarzy jest co najmniej kilka.
Co powoduje zaczerwienienia?
Jedną z głównych przyczyn pojawienia się zaczerwienień na twarzy są zmienne warunki pogodowe, nieodpowiednio dobrana pielęgnacja, która zwykle zbyt agresywnie oddziałuje na skórę, a także rozszerzone naczynia krwionośne. Jeżeli chodzi o ostatni wspomniany powód to wynika on z faktu zbyt szybkiego przyspieszenia mikrokrążenia. Stan ten zwykle wywołany jest nadmiernym stresem, olbrzymią dawką negatywnych emocji, ale może wystąpić również po zjedzeniu ostrych potraw, przypraw czy wypiciu mocnej kawy.
Jak już wspominaliśmy, za zaczerwienienia na twarzy odpowiedzialna jest także niewłaściwie dobrana pielęgnacja. Chodzi oczywiście o zbyt silne kosmetyki, dopasowane do rodzaju skóry lub te, które w składzie posiadają substancje drażniące. Zdarza się, że czerwona skóra może wystąpić również po użyciu produktów zawierających substancje zapachowe czy mydło. Dlatego tak ważne jest, aby osoby zmagające się z zaczerwienieniami sięgały po delikatne i sprawdzone produkty przeznaczone do walki z tym konkretnym problemem skórnym. Szeroką gamę produktów dedykowanych dla wrażliwej i zaczerwienionej skóry posiada amerykańska marka Dermalogica.
Czerwona twarz a genetyka
Kolejnym powodem, o którym nie sposób jest nie wspomnieć są uwarunkowania genetyczne. U części osób naczynia krwionośne są zdecydowanie bardziej widoczne, niż u innych. Wówczas skłonność do zaczerwienień i wypieków jest znacznie większa. O tym jak pielęgnować skórę z zaczerwienieniami pisaliśmy tutaj. Podstawą jest jednak odpowiednie nawilżenie, dzięki któremu powstawanie kolejnych podrażnień będzie znacznie bardziej utrudnione.
Na koniec warto wspomnieć również o zmiennych, a przez to trudnych dla skóry warunkach pogodowych. Wiatr, deszcz, śnieg, mróz, a nawet słońce mogą znacząco wpływać na stan naszej skóry!