Pielęgnacja włosów po wakacjach

Lato uznawane jest za jedną z ulubionych pór roku zdecydowanej większości z nas. Słoneczna aura napawa optymizmem, a perspektywa rajskich wakacji, aktywnego wypoczynku lub długich godzin spędzonych na wylegiwaniu się na rajskiej plaży, to coś na co czekamy z utęsknieniem przez cały rok. Słońce, słona woda, wiatr czy zmienne warunki pogodowe mają jednak bardzo niekorzystny wpływ na nasze włosy. To właśnie dlatego zarówno podczas wyjazdu, jak i po należy zadbać o kosmyki! Jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów po wakacjach? Należy pamiętać o kilku podstawowych czynnościach.

Kilka słów o pielęgnacji włosów po wakacjach

Osłabione, suche i matowe – bardzo często to właśnie tak prezentują się nasze włosy o wakacjach. Kluczem do sukcesu w walce o poprawę ich kondycji okaże się odpowiednia pielęgnacja, a co za tym idzie… właściwie dobrane produkty! Pakując się na urlop nie zapomnij zabrać ze sobą produktów przeznaczonych do włosów narażonych na działanie promieni słonecznych. Szeroką gamę oferuje marka Klorane, czyli specjalista w dziedzinie delikatnych, ale skutecznych dermokosmetyków.

Pielęgnacja włosów po wakacjach powinna rozpocząć się bezpośrednio po przyjeździe! pierwszym i najważniejszym punktem jest oczyszczenie włosów i skóry głowy. Doskonale gdyby produkt był bogaty w składniki odżywcze i aminokwasy. Wówczas dobroczynne składniki wnikną w strukturę włosa, a pasma będą gładsze, ujarzmione i pełne blasku. Zniszczone po lecie włosy wymagają głębokiego nawilżenia – to absolutna podstawa! Wybieraj lekkie formuły, ale silnie nawilżające i regenerujące. Dzięki temu odbudujesz swoje włosy bez efektu obciążenia czy przetłuszczenia. To bardzo ważne. Nie zapominaj również o zdrowej diecie. Co jeść, aby mieć piękne włosy? Szczegóły tutaj.

Nie zapominaj również, że sprzymierzeńcem zniszczonych włosów jest czas. Daj swojej fryzurze odpocząć i chociaż przez krótką chwilę nie narażaj kosmyków na działanie wysokich temperatur (np. suszarka czy prostownica). Zamiast tego zafunduj włosom kompleksową pielęgnacją, która diametralnie odmieni wygląd włosów. Kosmyki będą Ci za to wdzięczne!

Możesz również polubić…