Operacje plastyczne jako część turystyki medycznej

Ostatnimi czasy ukuł się nowy termin określający przyczynę przyjazdów do Polski znacznej części turystów z krajów zachodnich. Chodzi o turystykę medyczną. Jak pokazują dane, ten model przyjazdów, na którym zarabiają przede wszystkim placówki medyczne, staje się u nas coraz popularniejszy.

Zabiegi medyczne tańsze o połowę

Okazuje się, że w Polsce można leczyć się tanio i nie trzeba czekać w kolejkach. Oczywiście – jeśli ma się pieniądze. Mają je obywatele zamożniejszych niż Polska krajów: Skandynawowie, Brytyjczycy, Niemcy, Holendrzy czy Belgowie. W związku z tym korzystają z obowiązującej w Unii Europejskiej swobody podróżowania oraz panujących w naszym kraju wysokich standardów medycznych i przyjeżdżają celem poddania się różnym zabiegom medycznym. Na tym właśnie polega turystyka medyczna.

Zachodni turyści leczą u nas głównie zęby oraz zamawiają operacje plastyczne, czyli poprawiają swoją urodę. Taka wizyta w Polsce przynosi im wiele korzyści. Koszty podróży, pobytu i zabiegu są niższe niż koszty leczenia w ich kraju ojczystym. Potwierdzają to ceny. U nas za powiększenie piersi trzeba zapłacić 8 tys. zł, a w Belgii – 13 tys. Nasze gabinety chirurgii plastycznej korygują nos średnio za 3 tys. zł, a te w Belgii – za 7 tys. Różnice w stawkach sięgają 40-50 proc. na korzyść Polski.

Nie tylko operacja

Przy okazji zabiegu obywatele krajów zachodnich mogą zobaczyć ciekawe miejsca, zasmakować naszych specjałów kulinarnych, o których też jest coraz głośniej w Europie. Korzystają więc coraz częściej z możliwości poddania się zabiegom poprawy wyglądu.

W Belgii, Niemczech i innych krajach starej Unii, których obywatele przyjeżdżają do nas celem zoperowania sobie tego i tamtego, powstały nawet wyspecjalizowane w turystyce medycznej biura podróży. Zjawisko to dostrzegło też nasze Ministerstwo Gospodarki, które wspiera działania promocyjne polskich gabinetów.

Polskie kliniki chętnie wykonują operacje plastyczne. Zatrudniają wyspecjalizowanych i doświadczonych specjalistów, którzy mają aktualną wiedzę i stosują najnowocześniejsze rozwiązania medyczne. Bardzo dobrze komunikują się w języku obcym, więc klient może z nimi na miejscu omówić wszelkie szczegóły, pozbyć się wątpliwości co do przebiegu i sensowności zabiegów.

Polacy też coraz chętniej poprawiają sobie wygląd. Jednak wciąż jesteśmy społeczeństwem bogacącym się. Korzystanie z usług placówek wykonujących operacje plastyczne nie jest u nas powszechne z racji kosztów. Decydują się na to osoby bogatsze: gwiazdy estrady, zamożni przedsiębiorcy, znani menedżerowie, ludzie show-biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *